۱۵ تير ۱۳۹۱

منم که بی تو ...

دوست ناشناس و منتقدم باز هم اعتراضی به عدم نمایش نقدش بر روی یکی از عکسهایم که در مطلب قبلی بدان اشاره کرده بودم برایم نوشتن و فرموده اند که عکاس تئاتر هستن و اما باز هم بدون اسم .

حتی تلاش کردم تا ایمیلی برایشان ارسال کنم که بخاطر اشتباه بودن آدرس ایمیلشان موفق نشدم . به هر حال از اینجا برایشان مینویسم که دوست عزیزم عدم معرفی خودتان بعنوان منتقد برایم این معنا را دارد که باری به هر جهت فقط حرفی زده اید که برایم اهمیتی ندارد.

اما نکته جالبی در پیام اخیرتان بود که به نظرم بد نیست مطرح کنم . نوشته بودید سالهاست که علاوه بر همه جور عکاسی ؛ عکاسی تئاتر هم انجام میدهید اما خوشبخنتانه ادعایی ندارید . بهتر دیدم پاسخی به این جمله خام بدهم ؛ تا هنرجویانی که علاقمند به حضور در عرصه های هنری هستند بدانند که اگر ادعایی در کار هنر که انجام میدهند ندارند زحمت فعالیت و حضور در این رقابت سخت را به جان خود نخرند. برای هر کاری ابتدا باید مدعی حضور باشید .

هنرمند باید مدعی و یا بعبارتی صاحب موضوع و ابراز کننده عقایدش باشید. پس هر زمان مدعی شدید؛ هنر و عقایدتان را منتشر کنید.

بگذریم ؛‌عکس بالا متعلق است به نمایش   ( منم که بی تو .... ) نوشته مهدی خلیل زاده به کارگردانی محمدتقی اسماعیلی که در چهاردهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران به نمایش در آمد.   

Alireza Behnejhad [ ۱۹ تير ۱۳۹۱ ]

سلام جناب موسوی...من هم با حرفهای شما موافقم و امیدوارم همانگونه که فرمودید شاهد حرکت های جدیدی در زمینه عکاسی تئاتر از شما باشیم...


اشکان ارسلانی [ ۱۷ تير ۱۳۹۱ ]

جناب موسوی - این قاطعیت در تصمیمی که دارید ستودنی است . هر هنرمندی خود بهتر میدانید که با اثرش چگونه رفتار کند و مخاطب میتواند کار ا را بپذیرد یا خیر و من حتی با نقدی که در کشورمان در مورد آثار هنری انجام میشود و غالبا در زمینه تخریب اثر کاربرد دارد به شدت مخالفم . حال اگر قرار باشد نقدی هم صورت پذیرد نقادش باید بی غرض و با سواد باشد بنابراین اولین اولویت دانستن نام منتقد است . بر سر اصول خود مستدام باشید .


نازنین طباطبایی [ ۱۶ تير ۱۳۹۱ ]

سپاس بابت نکته‌ی زیبایی که به آن اشاره کردید. آن‌جا که نشانی از کار و فعالیت درست نیست، خرده گرفتن‌های بی‌منطق و حسادت‌های پنهانی آغاز می‌شود! این دوستان اگر حرفی دارند چرا مثل یک منتقد حرفه‌ای، حرفشان را نمی‌زنند؟! وقتی حتی جرات بیان کردن نامشان را نیز ندارند، پس خود می‌دانند که حرفشان اساسی ندارد. باید بگویم منت‌دار درس‌های زیادی که به من داده‌اید، هستم. پاینده باشید...


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1579652