۱۱ تير ۱۳۹۱

چهاردهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران

این روزها یعنی دقیقا از دیروز ( شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۱) جشنواره عروسکی تهران بازگشایی شد. اگر فرصت کنم هر روز عکسی از یک نمایش اجرا شده روز قبل را اینجا خواهم گذاشت . عکس امروز نمایش یک روز دوست داشتنی به کارگردانی گالا کاندلاکی از گرجستان -  اما سخنی تکراری :

درست یادم نیست دو یا سه سال قبل برای بعضی از بازدیدکنندگان این فتوبلاگ نوشتم که اگر تمایل به نقد منصفانه یا بهتر بگم انتقاد غرض ورزانه از عکسهای بنده دارید لطفا خیلی واضح  نام و آدرس ایمیل خود را برایم بنویسید تا بتوانم از نظر شما استفاده کنم . که البته ظاهرا منتقدین عزیز تمایلی به این موضوع نشان ندادند . مثل پیامی که برای عکس قبلی ام گذاشته اند و شخص مجهول الهویه ای با اسم ( شاید یک عکاس ) که خودشان به عکاس بودن خودشان شک دارند برایم پیغام گذاشته اند و مثلا نقدی کرده اند.

دوست عزیز وسعت حرکت و فعالیت و جایگاه اجتماعی هر هنرمندی نشانه اندازه و ارزش آثار اوست . اینکه من به چه سبکی از عکاسی علاقمندم و آثارم را به چه شکل تهیه - انتخاب - ادیت و ارائه میکنم موضوعی است که هیچ کس نمیتواند در آن دخالت کند.

همواره از نقد دوستانم بهترین درسها را گرفته ام. اما این بدان معنا نیست که هر بی نام و نشانی دست به نقد آثار دیگران بزند . ۴ سال از عمر این فتوبلاگ میگذرد در این مدت عکاسهای موفق یا معمولی یا خیلی بد هم روی صفحه گذاشته ام .

شاید بخاطر اینکه طی یک سال گذشته کمتر نوشته ام ؛ کمتر هم برایم نوشته اند. اگر عکسهای خیلی قبل تر این فتوبلاگ را ببینید متوجه اظهار نظرهای مختلف در مورد عکسهایم میشوید اما همه آنها با معرفی و اعلام هویت واقعی و حد اقل آدرس ایمیل صحیح بوده اند.  

باز هم میگویم هر نقدی از عکسهایم اینجا پذیرفته میشود اما فقط با اعلام  شخصیت حقیقی.

ضمنا از سال آینده منتظر تغییرات اساسی در عکاسی تئاتر باشید . عمر تکرار و تکرار این شیوه عکاسی تئاتر که مورد پسند برخی دوستان است به سر آمده است . عکس تئاتر به هوای تازه نیازمند است . 

ahamd Heidari [ ۱۵ تير ۱۳۹۱ ]

عالی بود . واقعیت همینه - تفاوت حرفه ای دیدن و اماتور بودن


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1606315