۰۸ آذر ۱۳۹۰

هدیه مرموز

سال ۱۳۸۵ در کش و قوس قبل از جشنواره تئاتر عروسکی و از سر بیکاری سری به کارگاه نمایش تئاتر شهر زدم . پوستر جالبی بر روی در ورودی نصب کرده بودند که روی آن نوشته شده بود ؛ هدیه مرموز - کارگردان یاسر خاسب . نمایش شروع شد ، تمام شد ، سالن خالی شد ، همه رفتند و من هنوز در گیر جذابیتهای اجرای بینظیر یاسر بودم . فردایش هم به تماشای نمایش رفتم ، پس فردا هم ، پس آن فردایش هم و تا هفت شب . جشنواره عروسکی شروع شد و گاهی دوست جدیدم را در شلوغی جلوی تئاتر شهر میدیدم یاسر را . جشنواره تمام شد و نمایشگاهی از هفت شب عکاسی هدیه مرموز برقرار کردم . اما هرگز فکر نمیکردم به این اندازه تسخیر هنر، پسر لاغر و مو فرفری میانکاله ای که شاید اوون روزها تازه شهر تهران را تجربه میکرد شوم ، مدیریت تولید کارهای بعدی اش در تهران ، اجرای موفقش در ۱۲ کشور دنیا را برعهده گیرم . و جزو بهترین دوستانم شود. حتما شما دوستانی که کارهای بعدی خاسب مثل عجیب ولی واقعی ، و گل را دیده اید با فرم اجراهایش آشنا باشید اما مطمئنم نمایش هدیه مدموز را در آن سالهایی که کسی یاسر را نمیشناخت ندیده اید . امروز با همین انگیزه و به مناسبت تولد ۵ سالگی شخصیت عروسکی نمایش ، بار دیگر هدیه مرموز را در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران را به تولید رساندم . این نمایش از ۲۷ آبان آغاز شده و تا روز شنبه ۱۲ آذر ادامه خواهد داشت . ساعت اجرا ۱۸:۱۵ و مدت آن ۳۰ دقیقه است . موسیقی نمایش بصورت زنده و توسط بامداد افشار اجرا میشود . نورپردازی صحنه را در حال حاضر خودم انجام میدهم و عوامل دیگر اجرا : امیر اولیایی - حسین نام آور - شهپر آرمات - نگار صورتی و ساناز بهدار هستند . زمان نمایش کوتاه اما تاثیر آنرا هرگز فراموش نخواهید کرد .
جزیره در کهکشان [ ۰۴ دى ۱۳۹۰ ]

وای این عالییییییییییییه !


گلریز [ ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ]

واقعاً ممنونم از گروه بدن دیوانه و همه ی کسانی که نقش داشتن تو اجرای مجدد این نمایش فوق العاده که مدتها افسوس از دست دادنش رو خوردیم ... نمیدونم اجرای هر شب هدیه ی مرموز اونقدر ویژه بود یا از سعادت ما بود که اجرای پنجشنبه شب به یکی از فراموش نشدنی ترین اجراهایی که دیدیم تبدیل بشه. اما عرض ارادت ویژه خدمت یاسر خاسب عزیز که حرفها و درد و دل قشنگشون لذت دیدن هدیه ی مرموز رو دوچندان کرد.


ف.شاملو [ ۰۸ آذر ۱۳۹۰ ]

اجرای سال 86 هدیه ی مرموز رو یادمه یعنی وقتی اجرای عمومی شد ! اتفاقا اون موقع با دیدن عکس های نمایش خیلی کنجکاو شدم ببینمش اما اون سال اولین سالی بود که شروع کرده بودم به دیدن و دنبال کردن تئاتر ها به صورت جدی و به دلایل مختلف نشد نماش رو ببینم !
تا اینکه در بازارچه ی تئار فجر پارسال در تالار وحدت نمایش و معرفی آثار آقای خاسب رو دیدم تازه یادم اومد و دوباره تاسف خوردم که کاش نمایش رو میدیدم!
اما امسال وقتی تو خبر ها خوندم هدیه ی مرموز دوباره اجرا شده خیلی خوشحال شدم !
حالا دیگه از دست نمیدمش!
ممنونم از شما آقای موسوی


سمیه فراهانی [ ۰۸ آذر ۱۳۹۰ ]

به به بسلامتی... جناب عکایس باشی بالاخره یادی از فوتوبلاگشون کردند...
این مدت یادشون رفته بود عده ای بدجور پایبند قاب های هرروز این دیوار سفید هستند. باشد که هدیه مرموز ، هدیه ای باشه برای ما که شاهد حضور دوباره و مستمرتون باشیم.

پایدار و سربلند باشید.


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1606419