۲۸ دى ۱۳۸۹

آنفولانزای خوکی

روزهای بد عکاسی تئاتر است . در شهر عکاسی ممنوع شده بود حالا در تئاتر شهر هم مطلقا ممنوع شده.  هیچ کارگردانی تمایل به عکاسی از نمایش خود ندارد .حتما از جنجال بوجود آمده در نمایش هداگابلر و عکسی که باعث توقیف نمایش شد خبر دارید. اینکه مقصر کیست و چرا چنین شد، در این چند خط نمی گنجد . فقط میخواهم برای عکاسانی که طی یکسال گذشته به جمع عکاسان تئاتر پیوسته اند و در برخوردها، کم و بیش گفتگو هایی داشته ایم و اینروزها به اشکال مختلف ناراحتی خود را بروز داده اند تکرار کنم که عکاسی فقط تئاتر نیست و شیفته گی در این نوع از عکاسی سرانجامی جز سرخوردگی در چنین روزهایی به همراه ندارد. مگر نه اینکه دو سال است فضای عکاسی مستند اجتماعی و خبری به شدت مخدوش شده و عکاسی زیر آسمان آزاد خدا از هفت تیر کشی وسط میدان هم خطرناکتر ؟ آیا عکاسان خبری بیکار نشستند؟ دنیای آنها ویران شد؟ دوستان عزیز جهان عکاسی فقط تئاتر نیست دوربینهایتان را خاموش نکنید . زمان مناسبی است برای آزمودن مسیرهای دیگر . از این محدودیت به نفع خلاقیت خود بهره برداری کنید . محکی است، خود را بیازمایید .

امروز سه شنبه جلسه ویژه هیات مدیره انجمن عکاسان تئاتر با مسئولین اجرایی تئاتر و یکشنبه ساعت 3 نشست عمومی انجمن در خانه تئاتر است. مشکلات موجود برطرف خواهد شد. اما معضل عکاسی جنجالی در تئاتر نیمه جان ایران و  رفتارهای غیر حرفه ای در عکاسی تئاتر را چگونه باید رفع کرد؟

صابر [ ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ ]

به نظر من هیچکس نباید خودش رو به یه نوع عکاسی محدود کنه،هنر اینه که بتونه خودش رو در هر ژانری آزمایش کنه.
روزهای بد عکاسی تئاتر است،این روزها برای همه نوع هنری هست،همه ی هنرها روزهای بد دارند،هیچ فرقی ندارد،حالا روزهایش گیر شما هم آمده،درش موفق باشید.
عکس عالیه،مخصوصا مکعب های سقف که من رو به یاد پارک جمشیدیه میندازه.
پناهی برایت نیست،حتی در آغوش پر از سیم خاردار من.


فاطمه بهبودی [ ۲۹ دى ۱۳۸۹ ]

متاسفانه اتفاق بدی برای عکاسی تئاتر افتاد از شنیدن این اتفاق خیلی ناراحتم .
اما حرف خیلی خوبی زدید و من با این روحیه و این حرف خیلی موافقم .. اگر هر اتفاقی برای عکاسی در هر ژانری بیفته وظیفه عکاسی این که در هر شرایط به راه خودش ادامه بده .. چه تئاتر باشه چه خبری و یا مستند .
شاید زمان های سختی پیش بیاد که عکاس فکرکنه که دیگه امکان نداره اما فقط صبر و بردباری و عشق عکاس که میتونه دوباره همه چیز رو درست کنه .
امیدوارم زودتر این مشکل در عکاسی تئاتر حل بشه و دوستان خوب و هنرمندم در این زمینه براه خودشون ادامه بدن .


Golriz [ ۲۸ دى ۱۳۸۹ ]

فکر میکنم مطلب حسین کیانی در بانی فیلم حرف دل همه ی اهالی تئاتر و دوستداران اون باشه. متأسفانه بار اول نیست که با عقده گشاییها، غرض ورزیها و تسویه حسابهای شخصی امثال فارس و کیهان، و دخالتهای بیجای نهادهای دیگه، تیشه به ریشه ی این تئاتر نیمه جان زده میشه. اما ناراحت کننده ترین بخش ماجرا واکنشهای وزارت ارشاد و مرکز هنرهای نمایشیه که از نظر من هیچ تناسبی با جنجالی که به پا شده نداره! یک عقب نشینی کاملا ً بزدلانه! اون از رویه ی آب دوغ خیاری که در دفاع از نمایش و اعضای گروه در پیش گرفته شده، اینم از پیدا نکردن دیواری کوتاهتر از عکاسی تئاتر! مرکز هنرهای نمایشی بهتر از هر کس دیگه ای میدونه مقصر اصلی این جنجال چه کسی بوده که از موقعیت خودش سوء استفاده کرده. واقعا ً مضحکه چون به شدت علاقمندم بدونم حتی اگه قرار بر دریافت مجوز عکاسی به طور مستقیم از خود مرکز و به نوعی رد شدن از فیلتر مرکز باشه، آیا مرکز جرأتِ ندادن مجوز به امثال عکاسان فارس رو با وجود حمایتهایی که از اونها میشه داره؟؟؟


مکث [ ۲۸ دى ۱۳۸۹ ]

عجب عکسی ! به شدت گویاست. گویای هرچه که نوشته شده...


ریحانه تبریزی [ ۲۸ دى ۱۳۸۹ ]

زمان دوری نیست که فقط چند نفر در تئاتر عکاسی میکردند و هیچ سر وصدایی هم نبود . روزهای سرد و سختی را که شما و دوستانتان با ولع از تئاترهای عالی تئاتر ایران عکاسی میکردید را هم به یاد دارم . فقط یادم نمی آید که به راحتی امروز مجوز عکاسی تئاتر برای غیر حرفه ای ها که مخل جدی تئاتر و سالنهای تئاتر هم هستند صادر کرده باشند . به چشم دیده ام که در سالنی کوچک با فلاش از یک تئاتر عکاسی کرده اند . جدا متاسفم و به نظرم راه مقابله با این معضل فقط محدودیت است و بس .


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1606313