۲۹ مهر ۱۳۸۹

نجواهای بی اجازه

بارها با این سوال روبرو شده ام که چطور میتوانیم به جمع عکاسان تئاتر ایران بپیوندیم . و بارها پاسخ داده ام که با دل بریدن از عکاسی در تئاتر شهر . 

یکی از شعارهای تبلیغاتی گروه نمایشی تئاتر پاره های ساده که در خانه نمایش اداره تئاتر اجرا داشتند، این بود : تئاتر فقط در تئاتر شهر نیست. جمله ای احساسی و کاملا درست که اتفاقا در مورد این گونه از عکاسی نیز صادق است . کافی است کمی از توقعاتمان کم کنیم تا تئاتر غیر تئاتر شهری را هم ببینیم.

 هفته گذشته میهمان نمایش نجواهای بی اجازه به کارگردانی آزاده گنجه و بازیگران پر شورش بودم. نمایشی ساده که در هر اجرا تنها سه تماشاگر داشتند، چرا که نمایش در یک اتومبیل پراید و به این ترتیب اجرا میشد که راننده و یکی از مسافران که در مسافتهای مختلف عوض میشدند، بازیگران نمایش بودند و تنها ، سه صندلی باقیمانده به  تماشاگرانش میرسید. باور کنید برای عکاسی از این نمایش جالب، نه لازم بود اهل رسانه ای باشید نه لازم بود برای مرکز هنرهای نمایشی عکاسی کنید و نه لازم بود از هیچ روابط عمومی خاصی مجوز بگیرید. فقط کافی بود، با چهارهزار تومان یک بلیط بخرید و به شکلی که به اصل نمایش آسیب نزند، عکاسی کنید . شخصا حداقل شش ماه است که اصلا به سالن اصلی تئاتر شهر نرفته ام ، اما تا دلتان بخواهد از تئاترهای دانشگاهی و تجربی عکاسی کرده ام. عکاسی تئاتر فقط در تئاتر شهر نیست.

بقیه عکسها +

رزیتازندیان [ ۰۸ آذر ۱۳۸۹ ]

سلام من تازه به جمع وبلاگ نویس ها ملحق شدم وهرکاری که کردم نتونستم فقط یه دونه عکس توی وبلاگم بذارم میشه شما که اینهمه عکسو توی نت گذاشتی کمکم کنی که منم بتونم این کارو انجام بدم ؟ یعنی به جای ضربدر قرمز عکس نشون داده بشه.


حسام نظری [ ۰۴ آذر ۱۳۸۹ ]

بله بله آقای موسوی عزیز، وقتی به من توصیه کردی که خودم صحبت کنم و برم از تاترها عکاسی کنم باورم نمیشد شدنی باشه ولی شدنی شد و چه لذتی داشت. واقعا مهم نیست که عکاسی از چه تاتری و کجا باشه. فقط عکاسی تاتر مهمه.
به خاطر توصیه ات از ممنونم.
این تاتر رو که تو پرایده،چه طور میشه رفت دید و عکاسی کرد. میشه راهنمایی کنی؟ لطفا به ایمیلم بفرست جوابمو،تنها جاییه که چکش میکنم همیشه.
بازم ممنون.


لیلی [ ۰۲ آذر ۱۳۸۹ ]

مرسی این مطلب خیلی کمکم کرد.برای رفتن به تئاتر های دانشجویی چی کار باید کرد؟کدوم سالنها به تئاتر های دانشجویی اختصاص داره؟ممنون می شم اگر راهنمایی ام کنید


barahmand [ ۰۲ آبان ۱۳۸۹ ]

عکاسی تئاتر تو چنین شرایطی باید تجربه ی فوق العاده ای باشه! فضای عکسهای این اجرا رو دوست دارم و اینکه بخاطر شیوه ی اجرا انقدر به این فضا نزدیکیم، انگار که بخشی از اون هستیم... بله عکاسی تئاتر فقط در تئاتر شهر نیست. نمیدونم این چیزی که میخوام بگم چقدر عملیه اما فکر میکنم انجمن میتونه به نحوی به جا افتادن این مسأله و امکان تجربه اش کمک بکنه.


صابر [ ۰۱ آبان ۱۳۸۹ ]

سلام/این زن،زجه اش،عکس درون دستش،نور قرمز حاکم بر ثبت،اعوجاج عکس،همه و همه حسی از ترس و زجر به من القا میکند،بار حسی این عکس فوق العاده بالاست،عالیه.واقعا تئاتر فقط توی تئاتر شهر نیست،هنوز که هنوزه خاطره لذت بخش نمایش یک دقیقه سکوت توی تالار مولوی رو فراموش نکردم،چقدر عالی بود.پس یادم باشه میرم این نمایش رو ببینم حتما دوربین ببرم،خاطره بسیار جذابی باید باشه.ممنونم


علیرضا [ ۳۰ مهر ۱۳۸۹ ]

سلام
واقعا شگفت زده شدم. تاتر در درون ماشین.
اگه میشه منو راهنمایی کن تا ببینمش


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1276132