۰۴ شهريور ۱۳۸۹

آنگاه آن نگاه

پنجشنبه 28 مرداد 89 از ساعت 5 تا 9 شب، گالری طراحان آزاد، میزبان گروه تئاتر قصه به مدیریت نیما محبی بود .

کورئوگرافی و اجرا: ستاره فاتحی ایرانی

موسیقی: علی جاهد 

ایده و رئالیزلسیون: امیر کیان پور - امیر آسانی

پشتیبانی فنی: علیرضا شمس

 اورفه (از اساطیر روم باستان) ، بهترین نوازنده دوران عتیق بود. در توصیف سحر  نوایش گفته‌اند چنان بوده که درندگان، با شنیدنش به پایش می‌افتادند. شبی که اورفه، اوریدیس را بزنی گرفت، ماری سمی همسرش را گزید. اورفه، به نوای سحرانگیز سازش، تا پیش پلوتون و به‌عالم مردگان رفت و باز به‌همان نوای سحرانگیز، پلوتون را متقاعد ساخت تا همسرش را به دنیای انسانها بازگرداند. پلوتون، پذیرفت، ولی شرطی پیش پایش گذاشت: برو، به‌این شرط که هرگز برنگردی و پشت سرت را نگاه نکنی. اورفه می‌رود؛ ولی در واپسین لحظه خروج برمیگردد و برای اطمینان از حضور اوریدیس و غلبه بر شکش پشت سر را نگاه می‌کند. (نکند گم شده باشد؟ هنوز همراهم هست؟) و این، واپسین دیدار بود. دیداری که با نگرانی آغاز شد؛ . اطمینان خاطر  اورفه، لحظه‌ای بیشتر دوام نیاورد؛ تنها همان دم که اوریدیس را پشت سرش دید. و بعد تمام شد.

مطلبی را که خواندید اضافه کردم به متنی که در مقابل ورودی محل اجرای این کورئوگرافی بر روی در نصب کرده بودند مطلب از این قرار بود:

فرشته تاریخ: چشمانش خیره، دهانش باز و بالهایش گشوده است . چهره اش رو به سوی گذشته دارد. آنجا که ما زنجیره ای از رخدادها را رویت میکنیم . او فقط به فاجعه ای واحد مینگرد که بی وقفه مخروبه بر مخروبه تلنبار میکند و آنرا پیش پای او می افکند. فرشته سر آن دارد که بماند، مردگان را بیدار کند و آنچه را که خراب گشته است مرمت کند.

اما طوفانی از جانب بهشت در حال وزیدن است و چنان خشمی بر بالهای وی میکوبد که فرشته را دیگر یارای بستن آنها نیست. این طوفان او را با نیروی مقاومت ناپذیر به درون آینده ای میراند که پشت بدان دارد. در حالی که تلنبار ویرانه ها پیش روی او سر به فلک میکشد. آنچه ما پیشرفت مینامیم همین طوفان است .


سارا محدث www.myreflection.blogfa.com [ ۱۷ شهريور ۱۳۸۹ ]

اتمسفر/ مفهوم/ رنگ/ سپاس

نقطه


شهپر آرمات [ ۰۵ شهريور ۱۳۸۹ ]

وایییییییییییییی خدای من یه شاهکار دیگه!!!!!!
مرسیییییییییی!
چقدر ایده های جالب و ناب!!!


siamak [ ۰۵ شهريور ۱۳۸۹ ]

هیچوقت دست خالی از اینجا برنگشتم . ممنون که به شعور مخاطبتون احترام میگذارید.


barahmand [ ۰۴ شهريور ۱۳۸۹ ]

میگم فوق العاده است ، بی نظیره ، ... شما جدی نگیرید. این عکس ... بعضی وقتا باید سکوت کرد. ممنون ...


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1606378