۰۶ مرداد ۱۳۸۹

سیزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران - مبارک( 5)

کارهای آزاده انصاری را همیشه دوست داشتم  کارهایی از دست ماکاندو  و حالا با اجرای نمایش  برای سایه ها نوشتن  میزان علاقه ام به کارهای ایشان چند برابر شد. نمایش مذکور برداشتی آزاد از داستان بوف کور نویسنده گرانقدر ایران صادق هدایت است، که توسط نادر برهانی مرند به زیبایی دراماتورژی شده و توسط خانم انصاری به اجرا رسیده است. این نمایش  روز پنجشنبه در جریان جشنواره سیزدهم تئاتر عروسکی و طی دو اجرا دل مخاطبان محدود خود را بدست آورد . متاسفانه به دلایلی خاص امکان انتشار عکسهای این اثر بر روی سایتهای نمایشی و خبری نبود. اما جدا امیدوارم این اثر زیبا مجوز حضور در بین نمایشهایی که اجرای عمومی میگیرند را داشته باشد, تا تعداد زیادی از علاقمندان به نمایشهای ادبی موفق به دیدنش بشوند.

نکته مهم دیگر اینکه دو تا از دوستان بسیار عزیزم در این نمایش حضوری تاثیر گذار دارند. رضا شاهپورزاده که طراحی صحنه را انجام داده و فرشاد فزونی که یک تنه جور موسیقی سنگین کار را بصورت اجرای زنده به دوش میکشد.

اگر نمایش مجوز اجرای عمومی را بدست نیاورد. مطمنا  در آینده نمایشگاهی از عکسهای این اجرا و تمرینهای گروه خواهم گذاشت.

بقیه عکسها

صابر راد [ ۰۷ مرداد ۱۳۸۹ ]

[quote]من رو یاد پدر داستان نویسی ایران زمین و پدر داستان نویسی پست مدرن (با داستان وق وق صاحاب) انداخت . یاد صادق هدایت عزیز . سایه . ناخود آگاه . بی اهمینت بودن چهره . آنیما و. آنیموس . سایه . دوقطبی . گرد . بوف کور . علویه خانم . وغ وغ صاحاب . این عکس . . .[/quote]
درود به میس عزیز که دوستش دارم و شما هم.
ثبتی فوق العاده است،کامنتی که نقل قولی ازش رو اینجا آوردم مجالی برای توضیحات بیشتر نمیگذاره،هرآنچه هست رو گفته.
ممنونم


گلریز [ ۰۶ مرداد ۱۳۸۹ ]

از جریان نمایش اطلاعی نداشتم اما دو روز پیش که این عکس رو در ایران تئاتر دیدم اولین چیزی که بنظرم اومد صادق هدایت عزیز بود. عالیه جناب موسوی... امیدوارم منظور از دلایل خاص، موضوع نمایش نبوده باشه که واقعا ً متأسفم! نمیدونم حضرات کی دست از این تفکرات ابلهانه شون برمیدارن.


reyhaneh [ ۰۶ مرداد ۱۳۸۹ ]

عجب عکسی - عجب متنی و چه مطلبی نوشتن دوست جزیره در کهکهشان . صفحه خیلی فوق العاده بود.


روشنک [ ۰۶ مرداد ۱۳۸۹ ]

یعنی برای دیدن نمایش باید تا اجرای عمومی آن صبر کنیم .. با این توصیفهایی که نوشتید مشتاق دیدنش شدم ..


جزیره در کهکشان [ ۰۶ مرداد ۱۳۸۹ ]

این عکس رو بدین جهت دوست داشتم که من رو یاد پدر داستان نویسی ایران زمین و پدر داستان نویسی پست مدرن (با داستان وق وق صاحاب) انداخت . یاد صادق هدایت عزیز . سایه . ناخود آگاه . بی اهمینت بودن چهره . آنیما و. آنیموس . سایه . دوقطبی . گرد . بوف کور . علویه خانم . وغ وغ صاحاب . این عکس . . . میتونستم با سایه اش هم عشق بازی کنم . اما در آن پایین دست انگار تکیه داده به صندلی یا چیزی یا اسلحه ای به دست گرفته . یا شاید هم آفتابه . . . برای هر عکس داستانی میتوانم بنویسم . چه کسی شک دارد ؟ من که نمیدانم جریان چیست و از عروسک ها بیزارم چون دوستشان دارم و میدانم که هیج کدامشان روح ندارند و قلبی درشان نیست . اما این عکس . . . افسوس که هدایت را با کلاه و عینک . کراواتش بشناسیم . . . او را باید در رنج کشیدن هایش شناخت . در کمکی که برای فرهنگ به دهخدا کرد و هیچ وقت نخواست نامش را بیاورند . برای تفکرش . برای درایتش . برای عاشق شدنش . برای جهان بینی اش . به راستی که خیلی ها دوست ندارند هنوز نام او را به زبان بیاورند حتی در رادیو . . . هنوز کتاب هایش روی زمین فروخته میشود . ولنگاری اش را دوست دارم . زنده به گورش را . فروتنی اش را که حرفی ندارد که از خود بزند و برای خود حتی معرفی نامه نمیسازد برعکس همه ی نویسندگان این مرز و بوم که بوق میزنند و نام در کرنا میکنند و در فلان بشر که هی من هستم و هی جایزه گرفتم . در هر حال این عکس من را یاد صادق هدایت بزرگ انداخت . . . کسی که خسرو سینایی با آن فیلم سطحی و کم ارزشش هم نتوانست گوشه ای از زندگانی اش را نشان مردم بدهد . با آن اختمامیه ی مضحک . هدایت خودش را به خاطر عشق به ترز نکشت . آن طور مسخره وار که دکتر ابراهیمیان در فیلم هم تاکید رویش میگذارد . هنوز نامه هایی از هدایت هست که چاپ نشده و من میدانم به زودی هم چاپ نخواهد شد . هدایت چند سال آخر عمر رنج کشید و از بی گردی خواست به دستامال یزدی انداختن ها روی نیاورد . . . و چه فرزانه ای . . . در اوج خودش را کشت . . . مثل همینگوی مثل ویرجینیا وولف ..مثل سیلویا پلات . . . مثل . . . به هر حال این عکس . . .


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1211409