۰۸ خرداد ۱۳۸۹

ماه زدگان

یکی از نمایشهای سال گذشته به کارگردانی بهرام تشکر 
آتنا [ ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ]

سلام ... نمی دونم من اینطور فکر می کنم یا واقعا شما دیگه دیر به دیر عکس روی سایتتون می گذارید ؟ چرا آخه ؟؟
همیشه منتظر عکسهای خوبتون هستیم


saman [ ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ]

یلدا و آزاده دمتون گرم . خوب این میسک شانزلیزه رو کوبیدین به تیفال .


سمیه چناقچی [ ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ]

مثل همیشه زیبا و به جا شات زده شده. سادگی کار را بسیار زیبا کرده .


احسان عباسی www.ehsanabbasi.com [ ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ]

این عکس مصداق این ضرب‌المثل است:
Less is more!
و شخصا خیلی به اینجور کارها علاقه دارم.

در مورد کامنت جزیره در کهکشان باید بگم، شخصی‌ترین کامنتی بود که در این فتوبلاگ خواندم! دوست ندارم قضیه رو بسط بدم اما اینجا ورکشاپ عکاسی نیست! در ثانی، تجربه به من ثابت کرده که جو محیط مجازی بیشتر به سمت تعریف و تمجید (حالا به درست یا به غلط) هست تا به سمت نقد. به شخصه در همین جا چندین بار گفته‌ام که مثلا این عکس به دلم ننشست.
در کل پیشنهاد می‌کنم زیاد سخت نگیرید و به جای عصبانیت کمی حرفه‌ای‌تر به قضیه نگاه کنید!


مجید قاضی پور www.majidghazipour.blogfa.com [ ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ]

سلام .
ما رو هم با خودتون ببرید


شهپر آرمات [ ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ]

مثل همیشه عالی.....
فقط کاش می شد 2باره اجرا بشه که منم بتونم عکس بگیرم!


پیمان نوروزی www.nightsky.propicnet.com [ ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ]

چقدر سادگی به این تصویر زیبایی داده
شاید بهش بتونیم بگیم این عکس آروم
مرسی عالی بود


reyhaneh [ ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ]

بعضی از مطالب وبلاگ جزیره در کهکشان یا همین خانم شانزلیزه که شاید هم آقا باشند را خواندم ظاهرا ایشان با هر کسی مشکل داشته باشند پنبه او را خواهند زد. خدا به شما رحم کند. لطفا با ایشان سرشاخ نشوید.


saman [ ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ]

این خانم شانزلیزه یا هر اسم دیگه چقدر از شما ناراحته . بنظرم موضوعات طرح شده ایشان بیشتر به غرض ورزی میماند تا انتقاد یا چیزهایی از این قبیل. ضمنا بعضی از بچه هایی که اینجا پیغام میگذارند مشخصه که هم با سوادند و هم متوجه شده اند که در این فضای اندک باید سه کلمه بنویسند و حرف منتقدانه اشان را ساده و گویا طرح کنند. موفق باشید


Golriz [ ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ]

عجیبه که با تغییر عکس، کیفیت انقدر تغییر کرده. منظورم در مقایسه با عکسیه که دیروز آپ کرده بودید. انگار کمی به عکس لطمه زده این تغییر کیفیت. اما چقدر سادگی کادر رو دوست دارم. راستی... خدایی نکرده با انقراض نسل عکاسان سایت ایران تئاتر رو به رو هستیم؟! از اواخر اردیبهشت، فقط عکسهای جناب معطریان روی سایت میاد!


میخک سفید www.booyebaroon7.blogfa.com [ ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ]

راستی خانم میس شانزه لیزه عزیز ، دوست خوبم.اگر می بینید که نظرات برخی از کامنت گذاران اینجا ، از جمله خوده من فاقد تحلیل و نقد آکادمیک هستند به این علته که شاید همه اطلاعات تخصصی و حرفه ای راجع به عکس و عکاسی نداریم و شخصا ترجیح می دم در باب مسائلی که اطلاعات تخصصی ندارم ، اظهار نظر هم نکنم. و فقط راجع به حس و حال عکس تئاتر ( بنابه تخصصم و اینکه معتقدم بخش اعظمی از - تاکید می کنم - عکس تئاتر ، صرفنظر از تکنیک های عکاسی به برداشت و حس عکاس در لحظه و آن ِ کوتاه تصمیم گیری برای ثبت کادر بستگی داره ) و نظر شخصی و سلیقه ای خودم مطلب بذارم. امیدارم توی این دنیای مجازی توقع نداشته باشید هر کس، هر جا که کامنت تخصصی داشت ، فقط نظر بذاره. شاد باشید خانم عزیز.


جزیره در کهکشان - http://jazirehdarkahkeshan.persianblog.ir/ [ ۰۹ خرداد ۱۳۸۹ ]

یه ضرب المثل هست که میگه ( نرود میخ آهنین در سنگ ) و این حکایت شمایست و بنده . . . مسئله اینه که وقتی برای شخص شما کامنت بنده و خود بنده اصلا اهمیتی نداره چرا باید بیام و نظر بذارم ؟ و اما چرا من نظر میذارم؟ چون واضح و بدیهی و مبرهن هست که من شما نیستم . و من خیلی با مرام تر از شمام . . . جناب مستطاب که شما باشید میاید عکس هایی میگذارید و از کامنت ها گاهی فیض میبرید و گاهی نه . . . و اصولا کامنت ها اکثرا فاقد تحلیل و نقد آکادمیک هستند بیشتر رنگ و بوی - نظر شخصی -دارند تا منفعت و بار علمی . . . و برای یاد گرفتن این رو بدونید که هنوز کامل نیستید و یادگیری علاوه بر اشتیاق تواضع هم میخواد . . .شک دارم . داریدش؟ من امشب بعد از مدت ها کامنت گذاشتم چون احساس میکنم نبودن و بودن نظر جزیره در کهکشان به سوق شما هم نیست . . . علاوه بر اون من کامنت میگذارم چون وقتی کسی رو لینک میکنم دلیل دارم و به زودی و قتی کسی رو از لینک دونیم حذف کنم باز هم دلیل دارم . . . وقتی چیزی فارغ از دنیای مجازی معنی نمیده برای من جنبه ی تجاری و تبلیغاتی پیدا میکنه . به عنوان مثال یک شب در خواب دیدم که گفتم
من : " خیلی وقته به بلاگ من سر نمیزنید ."
ش
ما :" آخه باید بیای بگی بخون تا من هم بیام ."
برای سر زدن به دوست دعوت نامه صادر نمیشه . خیلی خوشحال بودم که -شکار روباه- بابت وصل بلاگ شما به جزیره ی من شد و خیلی متاسفم که فصل این مجال را خودتان خودآگاه یا ناخودآگاه بر من الینه کردید . من شاید خیلی بیشتر از عکس های شما کارهای یلدا را دوست داشته باشم گرچه که شاید تعداد کامنت هایی که برایش گذاشته ام دو بار هم نبوده . . . اما ارادت شخصی من چیز دیگری بود که خلافش بهم ثابت شد و متاسفانه میس شانزه لیزه وقتی متوقع و رنجور میشود هیچ جور نمیشود جمع و جورش کرد و حیف که شما هم با دیگران فرقی نداشتید . عکسی که گذاشتید بیشتر به نظرم میرسد دست کاری فوتوشاپی شده که باز هم نظر من اهمیتی ندارد .
ایام به کام شما خوش !


میس شانزه لیزه
از
جزیره در کهکشان
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
پاسخ:
1- از حضور پیام دار و مجدد شما در کنار عکسهای خود سپاسگزارم .
2- شما از کجا مطمئنید که به وبلاگ ذیقیمتتان سر نمیزنم؟ آیا باید در هر سر زدنی نشانی گذاشت. دیدن و خواندتان که تشویقنامه نمیخواهد . همانطور که بنده مطمئنم بدون گذاشتن هیچ ردی به تمام عکسهای گذشته ام سر زده اید و از این بابت نیز سپاس .
3- شما با مرام تر هستید، من هم قبول دارم .
4- اینکه دوستان نقد علمی آنچنانی نمیکنند و فقط اظهار نظرهای شخصی دارند مقصرش بنده نیستم . من تمام پیامهای گذاشته شده را روی فتوبلاگ میگذارم . البته تصمیم دارم کسانیکه مشکل شخصی دارند و حتی حاضر نیستند نام خود را به درستی بنویسند و هویت مجازی و غیر مجازی مشخصی برایم ندارند را حذف کنم.
5- نداشتن تواضع را قبول دارم اما عدم علاقه به یادگیری را هرگز. بدون تواضع بیش از حد هم میتوان یاد گرفت . ضمن اینکه باید از شما بپرسم که آیا در مقابل همه باید تواضع داشت؟
6- کارهای یلدا هم بسیار عالیست. اما شانس با او نبوده که شما به او اردات نداشتید.
7- یادتان باشد خروجی دوربینهای دیجیتال حرفه ای دقیقا مانند نگاتیو در دوربینهای آنالوگ می ماند و بدون پردازش در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ قابل ارائه نیست. لطفا در جای دیگری از اصطلاح دستکاری فتوشاپی و غیره استفاده نکنید. عملیات پردازش کامپیوتری فعلی در گذشته هم توسط مسئولین لابراتوارهای عکاسی و به سفارش عکاس انجام میشده. اینها گفتم چون میدانم بسیار به یادگیری علاقمندید و انسان متواضعی هستید .


صابر راد www.guines.wordpress.com [ ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ]

سلام
گذشته از اینکه سمت چپ عکس را بیشتر را دوست دارم،چون این قسمت عکس حرفی برای گفتن داره این رو بگم که همیشه برام سوال بوده:
میشه در تم رنگی عکس تئاتر دست برد؟
این رو از اون جهت میپرسم که کارگردان و نورپرداز با یک پس زمینه ی ذهنی نور و رنگ نمایش رو بوجود میارن.اگر عکاس بیاد تم رنگ رو عوض کنه آیا به معنای اصل کار لطمه ای نزده؟؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
پاسخ: دوست گرامی این بحث قبلا هم انجام شده . اینکه شما مجازید در عکس تئاتر تغییرات رنگی بدهید یا خیر دقیقا مثل اینست که بپرسید آیا میتوانیم عکس اجتماعی یا خبری یا صنعتی سیاه وسفید بگیریم؟ شما زمانیکه در تئاتر عکاسی میکنید و در استخدام کارگردان نیستید ،اصلا اهمیتی ندارد که نگاهتان منطبق بر نگاه کارگردان باشد. شما موضوع شخصی خودتان را دارید . شما هستید که می آفرینید نه کارگردان نمایش . به همین دلیل بعضی از عکسها بیننده را به این اشتباه می اندازد که مثلا نمایشی خوب است و وقتی به تماشای آن میروند باموضوعی متفاوت روبرو میشوند و یا برعکس .


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1467087