۰۱ مهر ۱۳۸۸

سعدی افشار

فضای اجتماعی و سیاسی کشور به گونه ای است که علاقه کارگردانان تئاتر را به سمتی متمایل کرده است که بیشتر به فکر کار کردن بر روی نمایشنامه هایی باشند که تاثیر فلسفی تری بر روی مخاطب داشته باشد . در نتیجه اغلب شاهدیم که خبری از آن طراحی های صحنه منحصر بفرد سالهای گذشته  نیست .

میزانسن و نورپردازی در رده های بعدی توجه قرار دارند . بازی بازیگران تئاتر  بیشتر درونی شده است و ایشان بیشتر علاقمند هستند که تصویرشان بر روی صحنه عمیق تر و متفکرانه تر جلوه نماید تا متحرک تر  و پر کشش .حتی در ماه گذشته دو نمایش دیده ام که اصلا گریم نداشته اند .

محصول این وضعیت در تنگنا قرار گرفتن عکاسان تئاتر برای ثبت لحظات تصویری زیبا بر صفحه  درخشان نمایش است . آنقدر که از سر ، کم کاری در برخی کارها ، اقدام به آزمایش نوع دیگری از  عکاسی میکنند که شاید خود، جانی در صحنه بدمند .

بعضی مواقع عکاسی با سرعت پایین که مورد انتقاد تعداد زیادی از هنرمندان این حوزه است میتواند به نوعی گره گشای صحنه های بی رمق باشند .

نظر شما چیست؟

سعدی افشار در نمایش قولنج . اجرا در تئاتر سنگلج تا سوم مهر .

محمدرضا [ ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ]

با افشان موافقم.


افشان [ ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ]

آره! به نظر من خیلی خوب شده. ولی یه موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیره همخونی و رابطه ی حال و هوا و موضوع این تئاتر با این شیوه عکاسی کردنه.


Mani [ ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ]

خیلی زیباست کاش یک تعداد دیگری از این عکسها میگذاشتید .


X [ ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ]

اقا ول کن این بقیه رو همینطور که گفتید اوضاع اجتماعی جور نیست و اینکه کی مخالفه آخرین چیزیه که امروزه دیده میشه . ظاهرا هر کی هر کاری کنه درسته ! پس عکس متحرک رو عشق است .


yara [ ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ]

نظر شما چیست؟هیچ نظری بر این مطلب وارد نشده!نظر من که مثبته... و معتقدم کنترل این نوع عکاسی به نوبه خودش کار خیلی مشکلیه و یه شات با این تکنینک که در اون کادربندی خوب و چشم نوازی دیده بشه بدون شک نظر خیل هنرمندان مخالف رو هم جلب میکنه.


berahmand [ ۰۱ مهر ۱۳۸۸ ]

اگه عکس فوق العاده زیبای شما و حتی علاقه ی شدید خودم به جلوه های بصری سرعت شاتر پایین رو هم ندید بگیرم به نظرم واقعا ً دلیل منطقی برای محدود کردن عکاسی تئاتر به چنین قواعدی (مثل پرهیز از سرعت شاتر پایین) وجود نداره. از عکاسی خبری و مستند و... صحبت نمیکنیم که پایه و اساس شون وفاداری به واقعیته. به خصوص با وجود محدودیتهایی که شما هم به اونها اشاره کردید استفاده از چنین تکنیکهایی میتونه کمک حال عکاسی تئاتر باشه.


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1606317