۰۹ بهمن ۱۳۸۷

رستم و سهراب گرجستان

جشنواره بیست و هفتم - 7 

چه روز آرامی را گذراندیم ، اکثر نمایشها با اجراهای طولانی، عملا اجازه حضور علاقمندان به بخشهای دیگر را گرفته بودند . 

دو نمایش رستم و سهراب  و  مریض خیالی  را دیدم که اولی 100 دقیقه بود و دومی 120 دقیقه از نمایش مریض خیالی بگذریم که عکسهای بسیار معمولی محصول دو ساعت سر پا ایستادنم در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر بود . اما رستم و سهراب کشور گرجستان با آن زبان شیرین فارسی خود تمام تماشاگران سالن اصلی تئاتر مولوی را بوجود و احترام در آورد . بازیهای روان و پر احساس به انضمام قدرت مسخ کننده اشعار  بی بدیل فردوسی کبیر نفسها را در سینه حبس کرده بود . اجرای بی نظیری داشتند. و وقتی چنین است کار عکاس برای انتخاب تک عکسی از بین تصاویر فوق العاده نمایش میشود دردسری بزرگ .

امروز (چهارشنبه) تالار وحدت میزبان سرزمین ژرمنها با نمایش قصر در ساعت 19 است . آمادئوس به کارگردانی منیژه محامدی ساعت 19.30 در سالن اصلی تئاتر شهر و کاری که بنظرم باید نمایش جالبی باشد به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی علی راضی با نام انتهای آسمان کجاست شرکت کننده از کشور فرانسه در سالن چهارسو با دو سانس 18.30 و 21 به روی صحنه خواهند رفت . 

دوستی دارم بنام کاوه مهدوی نمایش او در جشنواره تئاتر خیابانی امسال دو جایزه برده او امروز ساعت 18 تئاتر غواص ناخدا نیست را بر روی سکوی دایره ای محوطه بیرونی تئاتر شهر با دکوری که خود میگوید زحمات زیادی برایش کشیده ، در معرض دید عموم خواهد گذاشت. نه مجوز عکاسی میخواهد و نه بلیط تماشا فقط حوصله میخواهد و علاقه . ضمن اینکه با دو عکس از همین نمایش میتوانید در مسابقه عکس تئاتر خیابانی که توسط خانه تئاتر ایران برگزار و تا پانزدهم بهمن وقت ارسال دارد شرکت کنید . 
احسان عباسي [ ۰۹ بهمن ۱۳۸۷ ]

خوب‌تر که نگاه مي‌کنم گويي آن خانم از صفحه زده است بيرون!


محمدرضا مسیبی [ ۰۹ بهمن ۱۳۸۷ ]

اول یه خسته نباشی بابت این عکس های خوب.
دو اینکه تو این مدت اجرای نمایش های خبابانی تونستم از چند اجرا در پارکینک تالار وحدت عکس بگیرم. خودم فکر می کنم عکس های خوبی شده. (یادداشت های پیدا شده در ساراگوزا، پرش بز، دنکیشوت) البته امروز هم به پیشنهاد شما ساعت 18 عمل می کنم. فقط چه جوری میشه در این مسابقه عکس تئاتر خیابانی شرکت کرد؟ فراخوان شده ؟ به کجا باید فرستاد؟
خیلی ممنون میشم در پست بعدی اطلاعات بیشتری بدید.
.
.
سپاس


فراهانی [ ۰۹ بهمن ۱۳۸۷ ]

بی تعارف عرض می کنم ؛ اگر بحث خلاقیت ثبت لحظه رو هم کنار بگذاریم ، انتخاب کادرهای شما به عقیده وسلیقه ی من بی نظیرند. کمتر عکس تئاتری رو با چنین کادرهایی می بینم.


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1467101