جشنواره بیست و هفتم - 5

در روز پنجم بسیاری از علاقمندان تئاتر و عکاسان این عرصه بوجود آمدند، نمایشهای قابل قبول (حداقل آنهایی را که من دیدم) با رویکرد ویژه به صحنه پردازی ، به روزهای باقیمانده امیدوارمان کرد .

دوستداران تئاتر خیابانی و عکاسان علاقمند به عکاسی تئاتر از الان برنامه ریزی کنید که تکرار نمایش پرش بز را که امروز ( دوشنبه ) در محوطه باز تالار وحدت از ساعت 15 به مدت 70 دقیقه اجرا میشود ببینید . نه بلیط میخواهد و نه مجوز عکاسی روز گذشته حداقل بیست عکاس در محوطه حاضر بودند. برای درک مشکلات عکس تئاتر بهترین زمان است .

نمایش پرش بز کار بسیار زیبایی است از کشور هلند با بازیگران توانا و ابتکارات بداهه در صحنه و اما عکاسی آن وحشتناک است چرا که بازیگران در بین جمعیت پراکنده و ثبت لحظات ناب نمایشی برای کسانی که کادرهای شلوغ و پر اغتشاش برایشان جذابیتی ندارد سخت ، اما ممکن است. قول میدهم این تئاتر جایزه ویژه جشنواره را در نمایشهای خیابانی از آن خود کند .

نمایش هفت خوان رستم  استاد گرامی پری صابری تکرار همان کارهای قبلی ایشان است با این تفاوت که اینبار از امکانات تکنولوژیک بصورت تصاویر ویدئو کامپیوتری و نور های پس زمینهاستفاده جالبی کرده اند . برای عکاسی بسیار مناسب است اگر مجوز عکاسی در جشنواره را داشته باشید.

در نمایشهای در چهارسو خبری نیست و  سیب سرخ غلت زنان  هم واقعا خبری نبود . و دیگر اینکه از محمد یعقوبی دوست عزیزم که کارهایش را از سال 1374 تا امروز بصورت جدی دنبال و بسیاری از آنها را عکاسی نموده ام ، بعید بود که با این متن مناسب در نمایش خشکسالی و دروغ طراحی صحنه کم فروغی داشته باشد. امیدوارم در اجرای عمومی تغییراتی در آن ایجاد نماید .
مهدي قنواتي [ ۰۷ بهمن ۱۳۸۷ ]

عكستون ادمو ياد كوچ عشاير ميندازه


احسان عباسي [ ۰۷ بهمن ۱۳۸۷ ]

بسيار عالي! واقعاً حرف ندارد و چقدر با سرعت‌العمل بالا!
باز هم ممنون براي توضيحات جناب موسوي. من حرف شما را کاملاً قبول دارم و من شايد هميشه ايده‌آل يک اثر را در نظر مي‌گيرم. در حالي که اگر خودم در موقعيت شما قرار مي‌گرفتم اصلاً آن صحنه را نمي‌ديدم!
اما سر آن کلمه‌ي "جنگل‌هاي آفريقا" بسيار خنده‌ها رفت!


ارتا [ ۰۷ بهمن ۱۳۸۷ ]

پوف فوق العادس . عکسهایی را که لینک دادید دیدم محل شلوغی بود . یاد درگیریهای سیاسی و عکاسی خبری افتادم . جالبه جمعیت و کش و قوس بازیگرها مثل درگیریهای خیابونیه ولی برای شما بعنوان عکاس خطری هم نداره . خوشبحالتون .


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی : Security Code :
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
1438330